اصطلاحات فروش و بازاریابی را فول شوید

اصطلاحات فروش و بازاریابی را فول شوید

در این مقاله سعی شده تمام اصطلاحاتی که نیاز دارید تا یک کتاب فروش و بازاریابی ( اصطلاحات فروش و بازاریابی ) رو از بر شوید، آورده شده و سعی بر این هست که در این مقاله اصطلاحات را به زبان ساده و روان توضیح دهم. و همچنین این مقاله مدام در آینده آپدیت می شود. پس احتمالا این مقاله، مقاله ارزشمندی خواهد بود. پس همراه من باشید.

مهمترین اصطلاحات فروش و بازاریابی

 بازار هدف

یکی از معدود اصطلاحات بازاریابی و فروش ای هست که بحداقل در تمام کتاب های فروش و بازاریابی، هزاران بار تکرار شده و قطعا اگر بازار هدف کسب و کارتان را نشناسید و روی آن کار نکنید، حتما و قطعا به مشکل بزرگی برخواهید خورد و شکست می خورید. پس بگذارید این بازار هدف را توضیح دهم.

بازار هدف، اگر شما کسب و کاری داشته باشید، مشتری هایی که شما انتخاب می کنید تا به آنها کالا یا خدماتتان را بفروشید، بازار هدف میگیم. این بازار هدف را شما باید مشخص کنید، مثلا اگر یک خودکار تولید می کنید،باید مشخص کنید که این محصول را به دانشجویان می خواهید بفروشید یا مدیران. وقتی بازار هدفتان را بشناسید و مشخص کنید که مثلا می خواهید به مدیران بفروشید، آن موقع تازه می توانید تبلیغات خود را بر اساس بازار هدفتان راه بندازید. یک کلام، کل ارزیابی و کارهایی که شما برای یک کسب وکار می خواهید انجام دهید بر اساس بازارهدف محصولاتتان است.

جایگاه سازی

وقتی شما تبلیغات رو بر اساس بازار هدف تان انجام دادید، و مشتری هایی علاقه مند به محصولات یا خدمات شما شدند، شما بین مشتریان و علاقه مندان جایگاه سازی کردید. البته در صنعت آموزش سخنرانی و آموزش فروش که من توش فعالیت می کنم، جایگاه سازی معنای دیگری هم دارد. بذارید بیشتر توضیح دهم. فرض کنید من ۵ سال در زمینه آموزش سخنرانی مطالعه و تجربه داشتم، حالا می خواهم به دانشجویان آموزش دهم. قبل از هر آموزش اول می گویم که من ۵ سال در زمینه آموزش سخنرانی فعالیت داشتم و یک کتاب آموزش سخنرانی نوشتم. رزومه من این هاست. اینکار را برای این انجام می دهیم که معمولا، این دانشجویان حاظرند پول بپردازند تا به جایگاه شما برسند. بخاطر همین اگر یکی از خدمات شما آموزش است، حتما برای خودتان در ذهن مخاطب جایگاه سازی کنید.

بازاریابی مستقیم

یکی دیگر از اصطلاحات بازاریابی و فروش که بسیار رایج است، اصلاح بازاریابی مستقیم یا Direct Marketing است. در این گونه بازاریابی شما به عنوان فروشنده، فقط با مشتری سر کار دارید، یعنی فروش محصولات یا خدمات بدون واسطه. مثلا کاتالوگ ها ، بروشور ها، کارت ویزیت ها جزء ابزار های بازاریابی مستقیم هستند. به عنوان مثال اگر شما نویسنده کتاب هستید، اگر کتابتان را به کتاب فروشی یا انتشارات بسپارید که برایتان بفروشد، شما بازاریابی مستقیم نکردید، اما اگر شما کتاب تان را مثلا از طریق سایتتان بفروشید، و علاقه مندان به خرید کتاب کتاب شما را بخرند، این کار فروش مستقیم است.

هدف بازاریابی

منظور از هدف بازاریابی، همان نتیجه مورد نظرمان از عملیات بازاریابی مان است و هیچ شباهت معنایی با بازار هدف ندارد. اهداف بازاریابی که قبل از عملیات بازاریابی مشخص می کنید باید واقع بینانه باشد و با سیاست ها و استراتژی های کسب و کارتان هم خوانی داشته باشد. تقریبا  ۹۰ درصد اهدافی که برای بازاریابی کسب  و کارها استفاده می شود، در ادا آمده است: افزایش فروش، افزایش تعداد مشتریان، افزایش نرخ تبدیل فروش، افزایش رضایت مشتریان، افزایش نرخ سود و …

 

راستی حتما اینستاگرام من رو دنبال کنید، مطالب رایگان ویدیو هایزیادی در زمینه آموزش سخنرانی هست.

صفحه کتاب هفت و نیم گام تا سخنرانی

معتقد هستم در تمام مراحل زندگی، اولین قدم و مهمترین قدم در موفقیت آن مراحل، داشتن فن بیان است.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 2 =