اصول اولیه موفقیت در فروش

اصول اولیه موفقیت در فروش

هر فردی برای موفقیت باید پایبند اصولی باشد و در باورهای خود اصولی را برای موفقیت در نظر داشته باشد تا او را به سمت هدف و مقصد راهنمایی کند.

آیا تا به حال اصولی را برای پیشرفت خود در نظر گرفته اید؟ برنامه ریزی شما برای پیشرفت شخصیتان چه بوده است؟ آیا برنامه ای را که انتخاب کرده بودید و به آن عمل می کردید مورد بازنگری قرار می دهید؟ یادمان باشد هر برنامه ای هرچقدر هم که کامل باشد نیاز به بازنگری و بومی سازی دارد . این برنامه باید جنبه های مختلف زندگی ما را در نظر داشته باشد تا ما همزمان از جنبه های مختلف مادی و معنوی و ارتباطات پیشرفت کنیم.

در این نوشته اصول موفقیت را با هم برسی می کنیم :

اصل شفافیت:

ما باید بطور واضح و مشخص بگوییم منظور ما از موفقیت چیست ؟ چرا که هر شخصی موفقیت را در چیزی می بیند و معیار های افراد مختلف برایموفقیت با هم متفاوت است. ما باید معیار خودمان را برای موفقیت مشخص کنیم تا بتوانیم از نظر خودمان موفقیتمان را نسبت به معیارهایمان بسنجیم. باید دنیای مطلوب خود را ترسیم کنیم شاید دنیای مطلوب من با بغل دستی ام زمین تا آسمان متفاوت باشد و من سطح استانداردهای بسیار بالاتر یا پایین تری نسبت به دیگران داشته باشم، وقتی این معیارها و استاندارد ها را رعایت کنم قطعا در مسیر موفقیت گام برمی داریم.

اصل ظرفیت:

همه ما برای موفقیت باید ظرفیت های وجودی خود را تقویت کنیم و در حال حاضر ما پذیرای میزانی مشخص از موفقیت هستیم و در صورتی که بیشتر از آن را دریافت کنیم چون ظرف وجودی ما ظرفیت پذیرش آن را ندارد اضافه آن را پس میزند . فرض کنید ظرف وجودی من یک لیوان باشد من فقط از مواهب به اندازه همان لیوان می توانم بردارم و اگر بیشتر از آن به من داده شود از لبه های لیوان سرریز می شودولی کافیست من ظرف وجودی خودم را بزرگ تر کنم مثلا به ادازه یک پارچ آب در این صورت ظرف من به اندازه چند لیوان بزرگ شده و تا این پارچ آبی پر شود می توانم پذیرای آب یا موفقیت شوم.

پس همه ما با بهبود فردی و آموزش هایی که می بینیم حجم و ظرفیت پذیرش خودمان را بالا می بریم.

اصل علیت:

هر اتفاقی که در جهان هستی می افتد دلیلی دارد و هیچ اتفاقی بی دلیل نمی باشد ، پس ما باید با فهمیدن این اصل در پی افتادن اتفاقات خوب برای خودمان باشیم. یعنی باید روند ها و فرآیندهای هر کاری را بشناسیم و با رفتاری که انجام می دهیم خود را در مسیر موفقیت قرار دهیم .

گاهی بعضی از نفرات از شانس نام می بریم و ما شانس را در فراوانی اقدام جستجو می کنیم ، یعنی ما با دست زدن به اعمال صحیح در مسیر موفقیت تعداد دفعاتی را که در مقابل جواب هابی مثبت قرار می گیریم افزایش می دهیم.

اصل قیمت:

در این دنیا هر چیزی قیمتی دارد و اگر ما به دنبال موفقیت بدون پرداخت هزینه آن هستیم باید بدانیم که دیدگاه اشتباهی را دنبال می کنیم ، هر چیزی که در این جهان اکنون به شما رایگان پرداخت می شود باید بدانیم در آینده ما به دلیل احساس دین چندین برابر آن را می پردازیم .هیچ چیز در جهان مجانی نیست حتی شما برای نفس کشیدن هم باید به اندامهای خود حرکتی بدهید تا بتوانید نفس بکشید و آفر یا اشانتیونی که به شما داده می شود برای این است که شما در آینده پول آن را بپردازید، پس چه بهتر اینکه از همین الان به فکر پرداخت هزینه های موفقیت باشیم ، این هزینه ها ممکن است یک ساعت بیداری بیشتر و یا نرفتن به یک مهمانی تا… دیگر باشد.

اصل علم و فن:

همه ما برای پیشرفت و موفقیت روی دانسته های خود کار کنیم و سعی کنیم با دانشی که از آموزش ها بدست می آوریم در مسیر موفقیت گام بگذاریم. همیشه بدانیم که رقبای ما بیکار ننشسته اند تا ما به راحتی از کنار آنها عبور کنیم بلکه هر کس سعی می کند با تقویت دانسته ها و مهارتهای خود در مسیر تعالی و پیشرفت قرار بگیرد و دنیا مرتبا در حال تولید علم است و ما باید سعی کنیم با تکنولوژی و قوانین کار به روز باشیم.

اصل هماهنگی:

موفقیت و رسیدن به ثروت هیچ گونه منافاتی با ارزش های معنوی انسان ها ندارد و اگر ما می خواهیم یک فرد خوب و مفید در جامعه باشیم باید سعی کنیم ابتدا در زندگی شخصی خود موفق باشیم تا بتوانیم به دیگران کمک کنیم .

اگر زمانی که از خیابان می گذریم به یک ماشین گران قیمت یا یک خانه لوکس برمی خوریم و در ذهن خودمان می گوییم مگر با کار کردن می توان چنین مالی و ثروتی را بدست آورد حتما دزدی کرده ،باید دیدگاه خود را نسبت به ثروت  تغییر دهیم  دارا بودن ثروت هیچ منافاتی با آدم خوب بودن ندارد و همه ما باید درک کنیم ما تازمانی که دستمان به دهانمان نرسد نمی توانیم به دیگران کمکی کنیم . پس تمام سعی ما این باشد که بتوانیم موفقیت های مالی و اجتماعی بدست بیاوریم تا بتوانیم به دیگران کمک کنیم.

اصولی که در این مقاله مطرح شد اصول اولیه و زیربنایی موفقیت است و ما تا زمانی که به این باور نرسیم که باید این اصول را بصورت کامل در زندگی خود پیاده سازی کنیم ، نباید دنبال موفقیت باشیم. حالا نوبت اینست که آموزش فروشندگی حرفه ای ببینیم!

جاده موفقیت هیچ میانبر و راه در رویی ندارد پس اول این اصول را به زندگی خود وارد کنیم بعد پای به جاده موفقیت بگذاریم.

صفحه کتاب هفت و نیم گام تا سخنرانی

معتقد هستم در تمام مراحل زندگی، اولین قدم و مهمترین قدم در موفقیت آن مراحل، داشتن فن بیان است.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =