۳ گام برای تصحیح اشتباهات در فن بیان فروشندگی

راهنمای تصحیح فن بیان فروشندگی

با خواندن این مقاله و مطلبی که برای فروشنگان تهیه شده، قادر خواهید بود فن بیان در فروشندگی خودتان را بهبود بدهید و با مباحث مشتری مداری آشنا شوید. پس تا آخر این مطلب همراه من باشید.

 

تبریک!

اول از همه دوس دارم به شما تبریک بگم، به خاطر اینکه شما جزء ۵ درصد جامعه ای هستید که حاظر به تغییر وضع فعلی خودتان هستید و آموزش پذیرید! دوم اینکه اگر فروشنده هستید و خدمت یا محصولی را می فروشید و مستقیما با مشتری روبرو می شوید باید بدانید که مهمترین چیزی که مشتری مداری شما رو بهبود میده همین مهارت فن بیان در فروش است. پس بی مقدمه گام به گام با من همراه باشید.

 

اهمیت تصحیح فن بیان در فروشندگی

بیایید یک مقایسه بین برند های سامسونگ و اپل انجام دهیم. دو برند در نوع خودشون واقعا عالی هستند و سلیقه هایی وجود داره و خود من گوشی های سامسونگ را می پسندم، اما اکثر دوستان من گوشی های اپل دستشونه و عاشق اپل هستند. تبلیغات برند سامسونگ را مدام در تلویزیون ها و اینترنت می بینیم و تقریبا همه مطمئن هستیم  برند سامسونگ عالی می فروشه. اما فکر می کنیند زمانی که نوکیا و سامسونگ بازار موبایل رو در دست گرفتند اپل چطورتونست با این برندها رقابت کنه و به فروش تقریبی شایدم بیشتر برسه؟  دلیلش اینه که اپل در اوایل روی تبلیغات دهان به دهان خیلی کار کرد و تونست به این موفقیت برسه. روی مورادی که در پایین توضیح داده شده خوب کار کنید تا رقیبانتان را کنار بزنید و جایگاه خودتان را بین علاقه مندان به خدمات شما بسازید.

سامسونگ در برابر اپل

گام اول تصحیح اشتباهات فن بیان در فروشندگی: ضبط صدا

موبایل خودتان را روی حالت ضبط صوت قرار دهید. الان دیگه همه ی گوشی های موجود در بازار کیفیت خوبی از صدا ضبط می کنند. اگر می خواهید کمی حرفه ای تر به صدای خودتان گوش دهید، کافیست یک ضبط خبرنگاری یا همان ویس رکوردر را تهیه کنید و هنگامی که آماده هستید تا مشتریان به سمت شما بیایند، آن را روشن کنید تا از صدای شما یک نسخه ذخیره کند. کافیست فقط پایان روز یا بعد از ۵ تا ۱۰ عدد مشتری، ضبط صدا رو متوقف کنید.

 

ضبط صدا در فن بیان فروشندگی

گام دوم تحصحیح اشتباهات فن بیان در فروشندگی: کاوش کنید

بعد از ساعت کاری بعد از اینکه به خانه رسیدید، ضبط صوت را برداشته و ترجیحا با یک هنزفری به صدای مکالمات ضبط شده گوش کنید و جاهایی را که احساس می کنید در مکالمه با مشتری اشتباه کردید را روی یک کاغذ بنویسید.شاید از خودتان بپرسید من از کجا بدونم چی خوب بود بگم یا نه! خب حثق دارید من کمکتان می کنم و چند مثال برایتان میزنم که اکثر فروشنده ها این مورد ها را رعایت نمی کنند و در واقع باید آن را بهبود دهند. اگر صدایتان خسته و بی انرژی است: با لبخند صحبت و خوشرویی صحبت کنید. این مورد را به سادگی می توان از صدای صحبت کردنتان فهمید. اگر میخواهید چیزی اضافه بر جنسی که مشتری خریده بفروشید نگویید دیگه چی؟ : بگویید چیز بیشتری هم لازم دارید؟ اگر خیلی صحبت می کنید: یک سوال بپرسید اجازه دهید مشتری با شما حرف بزند. دوران مشتری پر حرف سرآمده. باید یاد بگیرید سوال های هوشمندانه بپرسید و جواب بگیرید و پیشنهاد بدید ( هنر سوال پرسیدن ). اگر مشتری اعتراضی دارد، فرق نمی کند تقصیر شما هست یا نه، خالصانه عذرخواهی کنید.اگر مقصد شما باشید اشتباهتان را بپذیرید.

 

تصحیح اشتباهات در فن بیان فروشندگی

گام سوم تصحیح اشتباهات فن بیان در فروشندگی: تصحیح فن بیان

بعد از اینکه موارد قبل را پیدا کردید، بنویسید روی کاغذ و همیشه جلوی چشمتان باشد تا مدام یاد آوری شود. اگر سعی کنید فقط ۱۰ مشتری را این طور پاسخ دهید مطمئن باشید مشتری های بعدی را به سادگی می توانید مدیریت کنید. این مقاله را بخوانید آموزش فروشندگی حرفه ای

 

تصحیح فن بیان در فروشندگی

– یک محصول تصویری در سایت منتشر کردیم با نام الف تا ی فروش : می توانید به قیمت یک همبرگر معمولی این محصول رو تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *