آموزش مذاکره تلفنی و متقاعد کردن مخاطب پشت تلفن

موفقیت در مذاکره تلفنی

مذاکره تلفنی موقعیتی است که حداقل یکی دو بار مدیران و یا مسئولان بازاریابی شرکت ها و کسب و کار ها درگیر آن شده اند. و این یک امر فراموش نشدنی است.  از نظر خیلی از این مدیران نیازی به آموزش این مورد نیست. اما ممکن است موفقیت در یک مذاکره تلفنی حاصلش کلی سود برای ما و کسب و کارمان داشته باشد. این مورد را آموزش ببینید تا درصد موفقیت در مذاکره های تلفنی تان افزایش پیدا کند و سود کسب و کارتان بیشتر شود.

چه زمانی از مذاکره تلفنی استفاده می شود؟

گاهی اوقات امکان مذاکره رو در رو یا فیس تو فیس برایمان مقدور نیست، ممکن است طرف مذاکره شرایط مناسب برای مذاکره فیس تو فیس را ندارد، یا اینکه در شهر ما سیا حتی کشور ما نیست، در این موارد باید از مذاکره تلفنی استفاده کنیم. اما تا جای ممکن سعی کنید اگر امکانش هست پایان مذاکره تلفنی را به یک قرار حضوری ختم کنید. مذاکره رو در رو تاثیر گذاری بهتری دارد.

قبل از شروع مذاکره تلفنی روی صدایتان کار کنید

مذاکره رو در رو، طرف مقابل شما می تواند چهره و چیزهای دیگر را ببینید. اما در مذاکره تلفنی فرد فقط می تواند صدای شما را بشنود پس چه بهتر که روی همین یک مورد خوب کار کنیم که حرفه ای به نظر برسیم. زمان مذاکره را به زمانی موکول کنید که صدای شما خسته نباشد. یا اگر مجبور هستید یک تایم خاصی را برای مذاکره تلفنی در نظر بگیرید، حتما از نوشیدنی های گرم و باز کننده صدا استفاده کنید تا صدایی رسا داشته باشید. مهم تر صدای رسا و آهنگین، لبخند داشتن حین صحبت کردن با طرف مذاکره است. شاید به نظر برسد که کسی که پشت تلفن است نمی تواند لبخند ما را ببیند، اما بدانید که اگر لبخند روی لبتان داشته باشید، کاملا از پشت تلفن قابل تشخیص است. پس سعی کنید عین حال اینکه لبخند بر لبتان دارید، آرام و بدون استرس و شمرده شمرده صحبت کنید.

در زمان شروع مذکره اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس و اطمینان از سخنان شما خیلی مهم است و بسیار تاثیرگذار. یک نکته ای که باید بدانید در مورد  افزایش اعتماد به نفس در مذاکرات، این است که سعی نکنید از کلمات قلمبه سلمبه استفاده کنید. موفقیت مذاکرات تا حد زیادی به قابل فهم بودن و روان بودن صحبت ها و درخواست ها ربط دارد. متاسفانه خیلی از ماها برای اینکه حرفه ای به نظر برسیم سعی می کنیم عجیب باشیم.حتما این مورد را مد نظر قرار دهید.

خودتان را حتما معرفی کنید

حتما در شروع تماس برای مذاکره تلفنی اول خودتان را معرفی کنید. مثلا بگویید من بابک زاهدی هستم و بخاطر این موضوع تماس گرفتم.

راستی اینستاگرام من رو دنبال کردید؟ کلی مطالب رایگان هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *