معرفی معتبر ترین و بهترین کتاب های آموزش فن بیان

یکی از مهم ترین مباحث برای یادگیری هر علمی، مطالعه در آن است. یادگیری فن بیان نیز از این قائده مستثنا نیست. برای یادگیری بهتر علم یا هنر فن بیان و سخنوری، کتاب های بسیار زیادی نوشته شده است. مطمئنا اینکه برای پیدا کردن بهترین کتاب های فن بیان، مجبور باشیم تمامی آنها را تک به تک مطالعه کنیم واقعا کار طاقت فرسا و سختی است. از همین رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های آموزش فن بیان به شما بپردازیم.

در ادامه پس از معرفی هر کتاب، اطلاعاتی نیز درمورد آن به شما میدهیم تا خود تصمیم بگیرید که کدام را مطالعه کنید.

بهترین کتاب های فن بیان

افراد بزرگی در حوزه موفقیت اقدام به نوشتن وتألیف کتاب های فن بیان کرده اند. اما شهرت نویسنده کتاب نمیتواند تضمین کننده این موضوع باشد که محتوای کتاب از کیفیت بسیار بالایی برخودار است. البته که این موضوع تأثیر بسزایی در کیفیت کتاب فن بیان دارد اما در هر حال هستند افراد گمنامی که اقدام به آموزش فن بیان از طریق نویسندگی کرده اند و اتفاقا کتاب آنان فروش و موفقیت های بزرگی را کسب کرده است.

در ادامه با بهترین کتاب های فن بیان آشنا میشوید:

کتاب فن بیان ۱: کتاب آیین دوستیابی

کتاب فن بیان آیین دوست یابی

  • نام کتاب: آیین دوست یابی
  • نویسنده کتاب: دیل کارنگی

این کتاب یکی از معروفترین کتاب ها نه تنها در بحث سخنرانی و فن بیان، بلکه در زمینه های مختلفی چون موفقیت است. قسمت هایی از این کتاب به آموزش فن بیان، مهارت های ارتباط کلامی، صحبت کردن، سخنرانی در جمع و… پرداخته است. از جمله نکاتی که با مطالعه این کتاب می آموزید، چگونگی رفتار با دیگران، متقائد سازی و حتی اعتماد به نفس است. اگر به دنبال یک کتاب خوب در زمینه فن بیان هستید حتما این کتاب را مطالعه کنید.

کتاب فن بیان ۲: هفت و نیم گام تا سخنرانی

کتاب هفت و نیم گام برای سخنرانی

  • نام کتاب: هفت و نیم گام تا سخنرانی
  • نویسنده: بابک زاهدی

این کتاب نیز سری کتاب های موفق فن بیان است. از جمله سر فصل های این کتاب میتوان به موارد پایین اشاره کرد:

آموزش ساخت متن سخنرانی

آموزش ساخت پاورپوینت سخنرانی

آموزش نحوه چیدمان صندلی در همایش ها

آموزش استفاده از چاشنی ها و تکنیک ها برای ارائه حرفه ای

آموزش مقابله با ترس از سخنرانی

آموزش شناخت شرکت کنندگان

آموزش ارتباط موثر با مخاطبان

و هزاران ایده و آموزش جدید و فوق العاده

برای مشاهده جزییات بیشتر و خرید این کتاب میتوانید به لینک پایین مراجعه کنید.

برای تهیه این کتاب می توانید  از لینک هفت و نیم گام تا سخنرانیاستفاده کنید. 

 

کتاب فن بیان ۳: آیین سخنوری

کتاب آیین سخنوری دیل کارنگی

  • نام کتاب: آیین سخنوری
  • نویسنده: دیل کارنگی

این کتاب یکی از معروفترین کتاب ها در زمینه سخنرانی و فن بیان است. دیل کارنگی خود یکی از سخنرانان برتر و محبوب در دنیاست و همیشه کتاب های او فروش بسیار بالایی در سطح دنیا دارد. این نویسنده بزرگ در این کتاب به آموزش سخنرانی و غلبه بر ترس از سخنرانی میپردازد.

علاوه بر آن در این کتاب به ۱۵ اصل اساسی برای یک سخنرانی موفق پرداخته شده است که مطالعه آن میتواند به شدت برای علاقه مندان فن بیان، کمک کننده باشد. این کتاب در اصل خلاصه و تفسیر شده ای از کتاب آیین سخنرانی اثر دیل کارنگی است که توسط “مصطفی برزگر” جمع آوری و نوشته شده است. اگر به فن بیان خود اهمیت میدهید به هیچ عنوان از مطالعه این کتاب چشم پوشی نکنید.

کتاب فن بیان ۴: ۱۰۱ نکته سخنرانی مؤثر

  • نام کتاب: ۱۰۱ نکته سخنرانی مؤثر
  • مترجم: سیوان گنجی

بهتر است مطالعه این کتاب را پس از مطالعه دیگر کتاب ها و یا حتی چند روز قبل از سخنرانی یا تمرین های عملی خود شروع کنید. این کتاب به نکات مهم برای سخنرانی میپردازد که بعضی از نکات آن واقعا از اهمیت بالایی برخوردار است و میتواند باعث بهبود فن بیان و سخنرانی شما بشود.

کتاب فن بیان ۵: سخنرانی و فن بیان

  • نام کتاب: سخنرانی و فن بیان
  • نویسنده کتاب: محسن همت

این کتاب در مورد تکنیک های کاربردی جهت سخنرانی و بیان بهتر در جمع های کوچک و بزرگ، موارد زیادی را در دل خود جای داده است. موضوعات اصلی این کتاب به ۳ بخش فن بیان، کنترل ترس و مهات های ارتباطی تقسیم میشود.

امیدواریم کتبی که در این مقاله به شما عزیزان معرفی کردیم را مطالعه کنید و از خواندن آنها لذت ببرید. به عنوان نکته آخر باید این موضوع را یادآوری کنیم که صرفا مطالعه کتاب های فن بیان برای بهبود آن کافی نیست، مطمئنا شما نیاز به تمرین دارید و اگر از آن غاقل شوید قسمت بزرگی از ماجرا را از دست داده اید. با آرزوی موفقیت.

صفحه کتاب هفت و نیم گام تا سخنرانی

ما معتقیدم که در مطالب آموزشی بهار زندگی، باید چیزی برای یادگیری وجود داشته باشد. این کار صرفا برای رفع مسئولیت از شما نیست و به این اصل زنجیر شده ایم!

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دوازده =