اسامی بهترین کتاب های فروش جهان

معرفی و اسامی بهترین کتاب های فروش

بهترین کتاب های فروش کتاب هایی مملو از تئوری که هیچگونه پشتوانه عملی و اجرایی ندارند، نیستند؛ اینگونه کتابها توسط افراد باتجربه ای نوشته شده اند که در حوزه فروش و بازاریابی حرفه ای بسیاری برای گفتن دارند و تصمیم گرفته اند خوانندگان خود را در تجریات پیروزی و شکست خود سهیم نمایند. باید قبول کنیم که آزمون و خطا تاوان دارد و عاقلان همیشه با کمک تجربیات دیگران کمترین تاوان را میدهند.

معرفی بهترین کتابهای فروش حال حاضر

بهترین کتاب های فروش مبحثی است که در راستای سخنانی که در قسمت بالا ذکر کردیم در این قسمت به آن خواهیم پرداخت. ما در این قسمت بنا داریم پا را فراتر از سخن گفتن از ویژگیهای یک کتاب خوب در زمینه فروش و بازاریابی بگذاریم و چند مورد از بهترین های این عرصه را خدمت شما معرفی نماییم. امید است در رسیدن شما به خواسته ها و اهدافتان مفید واقع شود.

کتاب هرگز سازش نکنید

کتاب هرگز سازش نکنید

کتاب اول با نام هرگز سازش نکنید که یکی از بهترین کتاب ها در زمینه مذاکره و اصول و فنون آن میباشد متعلق به مذاکره کننده ارشد FBI کریس واس است؛ کسی که بنا بر شغل خود لحظات مخاطره انگیز زیادی را پشت سر گذاشته است. او با قلمی شیوا دست خواننده را گرفته و مرحله به مرحله آموزش میدهد.
در این کتاب با تجربیات کریس همراه شده و به معجزه و قدرت یک مذاکره عالی پی میبرید. دیگر کسی بعد از خواندن این کتاب به معامله به هرقیمتی نخواهد اندیشید، خواهد فهمید از دست دادن یک معامله بد بهتر از انجام یک معامله بد میباشد. در طی خواندن سخنان کریس واس شما در هر موقعیتی که باشید چه فرزند و چه همسر و یا یک کارمند، یا یک شاگرد، تفاوتی نمیکند بارها در معرض انجام مذاکره هستید. همان لحظه که از رئیس خود درخواست اضافه حقوق دارید با در یک مصاحبه شغلی امتیازی میخواهید و یا از والدین خود خواسته ای دارید، در تمامی لحضات شما اگر از نتیجه مذاکره قلبا راضی نباشید یعنی معامله بدی کرده اید. کتاب”هرگز سازش نکنید” قطعا دیدگاه شما را درباره مذاکره و معامله تغییر خواهد داد.

کتاب بازی مذاکره

کتاب بازی مذاکره

کتاب بعدی در عرصه مذاکره که کمک عالی به تمامی فروشندگان میکند کتاب “بازی مذاکره” است. نوشته یک مذاکره کننده باتجربه به نام کاراس که باتوجه به اهمیت مذاکره در انجام هر توافقی و هر فروشی تجربیات چهل ساله خود را در این کتاب گردآوری کرده و در اختیار خوانندگان میگذارد. در این کتاب مهارت مذاکره کردن با بررسی تجربیات و آموختن چگونگی سازماندهی افکار و تدابیر آموزش داده میشود.
باید قبول کرد در هر زمینهای برد با کسی است که مهارت بیشتری دارد؛ فروش چون یک بازی شطرنج است و شطرنج بازان ماهرتر اغلب موفقتر عمل مینمایند؛ بنابراین کسانی که در پی خواندن یک کتاب آموزشی کامل در زمینه مذاکره هستند از نوشته های کاراس غافل نشوند “بازی مذاکره” بسیار کمکشان خواهد نمود.

کتاب برند ماندگار

کتاب برند ماندگار

بعد از سخن گفتن از بهترین کتاب های فروش در زمینه مذاکره، به کتاب ارزشمندی در زمینه برندسازی میپردازیم به نام “برند ماندگار” که بر خلاف سایر کتابها در این زمینه که با پرداختن به برندهای شرکتهای معروفی چون اپل شرکتهای متوسط و کسب و کارهای کوچک را نادیده میگیرند، باتوجه به شرایط این نوع کسب و کارها که قدرت و سرمایه شرکتهای ابرقدرت را ندارند، کمک میکند کسب و کارهای کوچک و متوسط بتوانند با طراحی و تبلیغ یک لوگوی خوب به توسعه و رونق کسب خود بپردازند.

در این کتاب که هدف آن کمک به داشتن برندی ماندگار است برندی که به فروش شما منجر شود، با پرداختن به اهمیت برند که چون بستهبندی یک محصول در جلب توجه بیننده و تشویق او به خرید کمک میکند ذهن خواننده را آماده قدم گذاشتن در راه داشتن یک لوگوی تاثیرگذار میکند. سپس با طی مراحلی کمک میکند با پاسخ دادن به سوالاتی که به تاثیرگذار شدن لوگو منجر میشود آرمی در نهایت داشته باشید که کمک کند محصولتان جایی برای خود در بازار باز کرده و بفروشد.

کتاب هوش فروش

کتاب هوش فروش

هوش فروش کتاب دیگری است که تصمیم گرفتیم در بخش معرفی بهترین کتاب های فروش به آن بپردازیم؛ این کتاب به سراغ خود فروشندهها میرود کسی که کار اصلی او میشود تجارت و باید بتواند محصول را هرچه که باشد به خریداران عرضه کرده و معامله را انجام دهد.
این کتاب نوشته جت بلانت است؛ کسی که خود یک فروشنده حرفه ای میباشد، لذا کسی است که هر جمله ای که در این کتاب نوشته مبتنی بر تجربیات شخصی اوست. بلانت در تک تک معاملات خود با چالش های بسیاری مواجه شده و با تجربه متوجه شده است هوش فروش و ارتباطات انسانی خاص چگونه میتواند از بههم خوردن یک معامله جلوگیری نموده و آن را تبدیل به یک تجربه عالی کند. او در طول کتاب با تکیه بر علوم روانشناسی و علوم اعصاب شما را به سفری به اعماق درونتان میبرد تا با همه موانع درونیتان که جلو موفقیت شما را میگیرند روبرو شوید.

کتاب بازاریابی چریکی

کتاب بازاریابی چریکی

هیچ کسی نمیتواند از بازاریابی خلاق یا بازاریابی چریکی چشم پوشی کند؛ شیوهای که روشهای سنتی را به چالش کشیده و با غافلگیری مخاطبان آنان را تحت تاثیر قرار میدهد. در کتاب بازاریابی چریکی شما با نوعی جدید و هیجانانگیز از بازاریابی آشنا میشوید که سعی میکند با کمترین هزینه بیشترین اثربخشی را داشته باشد. در این کتاب با مزایا و روشهای این شیوه جدید آشنا میشوید.

شاید برای کسب و کارهای بزرگ بازاریابی چریکی که مبتنی بر خلاقیت و غافلگیری است ریسک باشد؛ زیرا اگر شکست بخورد تاثیر منفی پررنگتری برای انان به جا میگذارد؛ اما برای کسب و کارهای نوپا و اشخاص تازه کار با سرمایه اندک یکی از بهترین شیوه های بازاریابی میباشد. در کتاب “بازاریابی چریکی” با برتریهای این سبک جدید نسبت به شیوه های سنتی آشنا شده، قدمهای محکمتری برای توسعه کار خود برمیدارید.

اسرار فروشندگان حرفه ای

آخرین کتابی که در پایان این مبحث به عنوان یکی از بهترین کتاب های فروش معرفی مینماییم کتاب “اسرار فروشندگان حرفه ای” میباشد که قصد دارد کمک کند شما به عنوان یک فروشنده توانایی فروش هرچیزی به هرکسی در هرکجایی و در هر زمانی را داشته باشید.  این کتاب نوشته مایک کاپلان است که معتقد است همه ظرفیت تبدیل شدن به یک فروشنده موفق را دارند، لذا در کتاب خود هشت مرحله عمومی فروش را شرح میدهد و کمک میکند خواننده بتواند یاد بگیرد چگونه یک معامله را تمام کند. او با آموزش قواعد کار سعی دارد کمک کند هر کسی بتواند با انجام مراحل ساده از فرصتها بهترین استفاده را ببرد.

راستی اینستاگرام بهار زندگی رو دنبال دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *