آسانترین روش جذب مشتری های پولدار

جذب مشتری های پولدار

جذب مشتری­ های پولدار یا جذب مشتریانی که بر روی محصول و یا کالای شما حاضر باشند سرمایه­ گذاری کنند هر دو یکی است؛ کسی که بابت محصول شما وجهی را پرداخت مینماید در حقیقت برروی آن سرمایه­گذاری میکند. برای همه ما همیشه جذب کسانی که حاضر هستند وجه زیادی بابت محصولاتمان پرداخت نمایند جذاب و هیجان ­انگیز است.

اهمیت و نکات جذب مشتری­ های پولدار

جذب مشتری­ های پولدار برای همه کسب و کارها  و اصناف خبر خوشحال­کننده­ای محسب میشود؛ چه کسی میتواند ادعا کند از داشتن مشتری علاقه­مندی که توانایی خرید ندارد بیشتر از مشتری با توانایی مالی بالا برای خرید رضایت دارد. اگر فروشی اتفاق نیفتد که کسب و کاری نمیتواند به کار خود ادامه دهد؛ بنابراین فروش حرف اول را میزند.

در همین راستا تصمیم گرفتیم در این مبحث، بر روی جذب مشتریانی متمرکز شویم که تمکن مالی بالایی برای خرید از ما دارند.

  • در ابتدای راه باید درباره خود محصولمان بیندیشیم و درباره مشخصات و ویژگی­های آن اطلاعات کافی داشته باشیم. باید بدانیم این محصول چه نیاز یا نیازهایی را رفع خواهد نمود. این اطلاعات به ما کمک خواهد کرد بازار هدفمان را به خوبی شناسایی کنیم.
  • برای جذب مشتری پولدار باید بدانیم منظور از پولدار شخصی با چه قدر سرمایه میباشد؛ این اشخاص در چه رده سنی هستند، صنف کاری آنها  کدام است، جنسیت شخص چیست، خریداران ما خود صاحبان اصلی ثروت هستند و یا محصول ما خریدران خود را از میان اعضای خانواده آنها هم مییابد.
  • بعد از پاسخ به این سوالات، سوالات دیگری نیز مطرح میشود که این دایره را شفافتر میکند. قرار است به سراغ پولدارهایی با چه فرهنگ و چه سطح سوادی برویم، این اشخاص خود ساخته هستند و یا ارثی به آنها رسیده، نوکیسه هستند و یا اصیل. همه این موارد در روش برخورد با آنها قطعا تاثیر خواهد گذاشت.
  • بعد از مشخص کردن ویژگیهای بازار هدف باید به فکر تهیه یک بانک اطلاعاتی باشیم؛ حال که میدانیم چه کسانی مشتریان بالقوه ما هستند برای جذب مشتری­ های پولدار باید اسامی و راههای ارتباطی آنها را گردآوری نموده و اطلاعات لازم را درباره آنها که پاسخ سوالات بالاست ذکر نماییم. این بانک اطلاعاتی چون معدن طلا و یا صندوق گنج شماست؛ جایی که باید برروی تک تک افراد لیستش کار کنید. هر مشتری که از دست دهید معلوم نیست آیا بعدی را بتوانید جذب کنید.

ضرب المثلی میگوید دریا پر از ماهی است؛ اما بهتر است فراموش نکنیم کسی که درسی از عدم صید ماهی اول نمی­آموزد ماهیهای بعدی را هم از دست خواهد داد. باید عاقل بود. زندگی چندبار فرصت نمیدهد.

لیست هدف که تهیه گردید باید یک استراتژی بازاریابی قوی و هوشمندانه جهت جذب مشتری­ ثروتمند بچینید تازه کار شما از این به بعد آغاز شروع میشود.

جمع ­آوری بانک اطلاعاتی مشتریان ثروتمند

طراحی استراتژی جهت جذب مشتری­ ثروتمند باتوجه به این نکته مهم شروع میشود؛ کسانیکه طعم ثروتمند بودن و پول زیاد دراوردن را میچشند برای کسب ثروت بیشتر مشتاق هستند، لذا اگر محصول شما کالایی سرمایه­ای باشد  و بتواند بر ثروت آنها بیفزاید شانس بیشتری برای موفقیت دارید. البته اگر محصولتان مصرفی و لوکس باشد، اعضای خانواده اشخاص ثروتمند طالب آن هستند و شانس این را دارید که  تعداد مشتریان پولدار بیشتری را داشته باشید.

قبل از پرداختن به روشهای جذب مشتریان با وضعیت مالی مناسب خالی از لطف نیست اشاره مختصری به روش گردآوری بانک اطلاعاتی کنیم؛ زیرا بدون داشتن چنین گنجینه­ای اتلاف وقت بسیاری را تجربه خواهید کرد و ممکن است راه را گم کنید.

  • افراد باتجربه هر صنفی قطعا از موفق­ترین اشخاص صنف خود اطلاعات و نام نشانی دارند. پرس و جو از این اشخاص میتواند کمکتان کند. حتی شاید آنان بتوانند شما را به تعدادی از این افراد معرفی نموده و کارتان را راحت کنند. استفاده از معرف همیشه شانس فروش را افزایش میدهد.
  • شبکه­ های اجتماعی مانند لینکد­ین، اینستاگرم، سایت­ها و گروههای تلگرامی تخصصی نیز در  در بازاریابی بسیار مفید هستند.
  •  از مشتریان خود بخواهید به مشتریان خود، شما را معرفی نمایند؛ تبادل و اشتراک اطلاعات و معرفی همدیگر به مشتریان همیشه معامله برد برد است. آژانسهای مسافرتی یکی از مکانهایی هستند که برای اینگونه معاملات مناسب هستند.
  • اطلاعات اصناف مختلف مانند صنف پزشکان و مهندسین و… نیز بانک اطلاعات خوبی برای شما محسوب میشوند. نمایشگاه ها هم مکان های خوبی برای یافتن مشتریان موردنظر هستند.

روشهای جذب مشتری­ های پولدار و معروف

– بعد از جمع­ آوری اطلاعات زمان بازاریابی شماست. معتبر باشید و خاص، باید به چشم بیایید تا مشتریان ثروتمندی را که درنظر دارید جذب کنید. افراد  با بهبود اوضاع اقتصادیشان در انتخاب، دستشان را بازتر میبینند؛ بنابراین به اشیا لوکس­تر یا باکیفیت­تر و خاص­تر بیشتر تمایل نشان میدهند؛ لذا اگر محصول شما خاص و ویژه نیست، باید به فکر تمایز آن باشید. خودروهایی مانند لامبورگینی را درنظر بگیرید مشتریان خاص خود را دارند.

– در انتخاب جملات برای معرفی محصولتان دقت بیشتری نمایید؛ اگر برای عموم کلمه ارزان را به کار میبردید اکنون باید  کلماتی را به کار ببرید که بهترین بودن محصول را برساند.

– اگر محصولات خاصی میفروشید سعی کنید حضوری مراجعه نمایید؛ با ظاهری  قرار ملاقات بگذارید که درخور توجه باشد. زبان بدن مناسب در کنار اطلاعات تخصصی که مختصر و مفید است ملاقات کاملی را رقم میزند. اگر محصول با  نمونه و ماکت قابل نشان دادن هست که کارتان راحتتتر میشود.

– همانطور که در قسمت بالا گفتیم اگر از طریق یک معرف عمل نمایید درصد موفقیتتان بالاتر خواهد رفت.

– ضمانت محصول در کنار خدمات پس از فروشی که با آن ارائه خواهید داد میتواند در جذب مشتری­ های پولدار کمکتان کند.

– ارتباطتتان را با مشتریان موردنظر همیشه حفظ کنید، حتی اگر در مقطعی از شما خرید نکنند با تغییر شرایط این امکان برایتان ممکن است فراهم شود. کارتهای تبریک مناسبتی و ارسال محصولات تبلیغاتی میتوانند این ارتباط را حفظ کنند تا برای فروش راحتتر مراجعه نمایید.

– پست کاتالوگ و بروشور و یا حضوری تقدیم کردن نیز در جذب موثر هستند.

– از شبکه­های اجتماعی مانند اینیستاگرام، کانالهای تلگرامی، سایت و تبلیغات اینترنتی مفید و هوشمندانه غافل نباشید؛ امروز خریدها به سمت خرید اینترنتی سوق داده میشوند.

– بنابر محصولی که عرضه میکنید از تماسهای تلفنی، تبلیغات ایمیلی و پیامک هم برای معرفی محصول خود به اعضای بانک اطلاعاتی میتوانید استفاده کنید.

– به سن مشتریان خود توجه نمایید؛ جوانان و نوجوانان و کودکان هر کدام در مکانهای خاصی بیشتر حضور دارند که میتوانید با چنین مکانهای لینک شده و باهم برای تبلیغات همکاری نمایید.

راستی اینستاگرام بهار زندگی را فالو دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *