بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی چیست ؟ این سوال در زمان حال که اینترنت قسمت مهمی از زندگی ما شده است، در تک تک لحظه های ما حضور فعال دارد، دیگر سوال اساسی است؛ سوالی که هر کسب و کار نوپا و یا قدیمی باید پاسخ آن را با جان  و دل بشنود. دیگر نمیتوان گمنام و ناشناخته در یک کارگاه کوچک، در حاشیه یک شهر کوچک، کاری را شروع کرد و امید داشت در این دنیای پررقابت خوب تاخت.

بررسی سوال بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی چیست ؟ پاسخی که به این سوال داده خواهد شد تمام مبحث ما را تشکیل میدهد؛ امید داریم پاسخی مطلوب و جامع باشد.

همگی ما با تبلیغات سنتی کاغذی، تبلیغات رسانهای و تبلیغات کلامی آشنا هستیم؛ شیوههایی از تبلیغات که کسب و کارهای مختلف را در بازاریابی محصولات و یا خدماتشان یاری رساندهاند. شیوههایی که خالی از هزینه نیستند و محدودیتهای خاص خود را دارند؛ اما در مقابل آنها؛ ما امروزه با نوعی دیگر از بازاریابی مواجه هستیم که روزبه روز قدرتمندتر و همه گیرتر میشود.

  • ما با شیوهای روبرو هستیم که تمام بندهای محدودیتهای روشهای سنتی بازاریابی را برداشته است؛ مراجعات حضوری و دردسرها و خطرات آن را به کل به کنار رانده است.
  • دیگر لازم نیست کسی مانند دوره گردان وسایل خود را در وسیله نقلیه بریزد و کوچه به کوچه بگردد، شاید چیزی بفروشد و یا مبادله هایی نماید.
  • ما در عصر تکنولوژی زندگی میکنیم، ما در عصری هستیم که همه به فضا میاندیشند؛ در نتیجه چسبیدن به همان روش های قدیمی روز به روز اثربخشی کمتری دارد. چه کسی میخواهد در تمام خیابان های یک کشور بیلبورد و استند نصب کند، ما دیگر برای خریدها  به استندها توجه نمیکنیم، چندبار تاکنون از روی تبلیغات یک بیلبورد خیابانی تصمیم به خرید گرفته اید؟

اما اکنون وقتی نصف شب یک زمستان سرد و برفی، وقتی در رختخواب خود دراز کشیدهاید و یک کالایی را نیاز دارید،  بدون اینکه نیاز داشته باشید از منزل خارج شوید و یا تا فردا صبر کنید با یک جست و جو ساده کالایی را در اینترنت مییابید، توضیحات آن را می خوانید، قیمت و مشخصات آن را با بقیه مقایسه می کنید و در نهایت کالا را سفارش میدهید و در نهایت درب منزل خود تحویل میگیرد. به همین سادگی اینترنت توانسته است سلیقه شما را تغییر دهد.

  • ما در چنین عصری زندگی میکنیم ما در زمانی هستیم که یک زن خانهدار در یک روستا میتواند با دستان خود فرشی ببافد، در اینترنت تبلیغ کند و به بالاترین قیمت بفروشد. اگر کار خود را ادامه دهد میتواند مشتریان بیشتر و وفاداری را جذب نماید که کمک کنند او حتی از خوداشتغالی به مرحله کارآفرینی برسد. او بتواند کارگاه بزند کسانی را به کار بگمارد و فرشهای کارگاه خود را اینترنتی بفروشد. این جادوی بازاریابی اینترنتی است نه زمان میشناسد و نه مکان.

پاسخ سوال بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی چیست ؟ بازاریابی اینترنتی  نوع جدیدی از بازاریابی میباشد که برخلاف بازاریابی سنتی محدودیت مکان و زمان ندارد؛ درصورتی که طبق قواعد سئو در صدر لیست جست و جو باشد، محتوای عالی را عرضه کند، صادقانه سخن بگوید و محصول  همان چیزی باشد که تبلیغ نموده است، بسته به کالا و خدمات تبلیغ شده به تعداد تمام مردم کره زمین میتواند بازدید کننده و مشتری داشته باشد.

 این بازاریابی مبتنی بر امکانات و مزایای دنیای مجازی است؛ بازاریابی است که با کمک اینترنت محصولات و یا خدمات را به دیگران معرفی میکند و با تکیه بر این معرفی مشتری را جذب و حفظ میکند. به زبان سادهتر شما با کمک این دنیای مجازی محصولات خود را به فروش میرسانید.

بررسی معایب بازاریابی اینترنتی و مجازی

رشد و توسعه بدون استفاده از امکانات و تکنولوژی  دیگر غیر ممکن شده است؛ این جمله مطمئنا مورد پذیرش همه ماست؛ اما باید توجه داشت تکنولوژی و اینترنت هم مانند هرچیز دیگری میتوانند درصورتی که درست و طبق اصول استفاده نشوند نتیجه معکوس را درپی داشته باشند.

  • در تبلیغات اینترنتی نامناسب ما سخنانی خواهیم گفت که بازدیدکننده خواهد خواند، عکس العمل منفی نشان خواهد داد؛ اما ما نخواهیم دید تا از خود دفاع کنیم.
  • در یک بازاریابی نامناسب ما در صفحه اول جست وجو نیستیم در نتیجه امکان دیده شدنمان به حداقل خواهد رسید.
  • ما ممکن است سخنان جذابی را تحویل خوانندگان دهیم؛ اما این سخنان منجر به فروش نشوند؛ زیرا به سوالات ذهنی او پاسخ نمیدهند و چرایی ها را جوابگو نیستند و ما فقط به تعداد بازدیدها دلخوش باشیم. به همین علت است که باید بتوانیم نتایج بازدیها را اندازه و ارزیابی کنیم.

ما باید با اندازه گیری منظم دقیق بدانیم آیا تبلیغات ما میفروشد یا نه؟

  • اگر ما با یک سایت خوش رنگ و لعاب حاضر شویم، سئو قوی داشته باشم؛ اما نفروشیم. باید قبول کنیم در این صورت یک بازاریابی اینترنتی شکست خورده داریم؛ بازاریابی که محتوای هوشمندانه قربانی سئو شده و یا بالعکس سایتی که محتوا بسیار مناسب دارد؛ اما چون گلی است که مانعی جلوی آن را گرفته و نمیگذارد دیده شود. سئو نامناسب محصولات و محتوای شما را مخفی میکند.
  • در بازاریابی اینترنتی ما با دشمنانی روبرو هستیم؛ سایتهای کلاهبردار و شیاد؛ کالاهایی که به خریدار نمیرسند یا محصولاتی که با آن چیزی که معرفی شده کاملا متفاوت میباشند، حک اطلاعات بانکی توسط هکرها؛ اینها همگی دشمنان این بازاریابی هستند که کمی اراده خریداران را سست مینمایند؛ اما با این وجود این شیوه بازاریابی همچنان رشد میکند؛ زیرا پرداخت در محل و سایتهایی با درگاه پرداخت امن موفق شدهاند نگرانیها را رفع کنند.

راستی اینستاگرام بهار زندگی را فالو دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *